بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 – منچستر؛ هادی‌پور به نشان ارزشمند برنز جهان رسید

آرمین هادی‌پور هوگوپوش با غیرت کشورمان که به دلیل کارشکنی‌ها سفارت میزبان روز گذشته به منچستر رسید قدرتمندانه راهی نیمه‌نهایی قهرمانی جهان شد اما در این مرحله نتیجه را برابر نماینده روسیه واگذار کرد و نشان ارزشمند برنز جهان را بر گردن آویخت.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2019 از روز گذشته (چهارشنبه – 25 اردیبهشت‌ماه) با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور به میزبانی "منچستر" انگلیس آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

امروز (پنجشنبه - 26 اردیبهشت‌ماه) و در روز دوم این رقابت‌ها، تکواندوکاران اوزان 54- و 68- کیلوگرم مردان و 73+ کیلوگرم زنان بر روی شیاپ‌چانگ رفتند.

آرمین هادی‌پور تکواندوکار باغیرت کشورمان که به دلیل کارشکنی کشور میزبان در صدور روادید روز گذشته به منچستر رسید توانست بر سکوی سومی جهان بایستد.

نماینده وزن اولی تکواندو کشورمان پس از یک‌دور استراحت، در اولین دیدار «ماهامادو آمادو» از نیجر دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان 2018 و برنز بازی‌های المپیک جوانان 2018 را 20 بر 9 شکست داد و راهی مرحله بعد شد؛ در ادامه به مصاف « وادیم دیمیترو» از مولداوی رفت و با اختلافی 20 امتیازی (24 بر یک) او را از پیش رو برداشت.

آرمین در سومین گام «رامنارونگ ساوکویهاری» تایلندی دارنده مدال برنز قهرمان جهان 2017، نایب قهرمان آسیا 2018 و ... را برای دومین بار در مسابقات جهانی با نتیجه 26 بر 6 (اختلاف امتیاز 20 - پایان راند قبل از زمان قانونی) شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

وی در این مرحله برابر «گئورگی پوپوف» از روسیه قهرمان بازی‌های المپیک جوانان 2018 قرار گرفت و 20 بر 14 نتیجه را واگذار کرد تا عنوان سومی جهان را کسب نماید.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی حضور پیدا کرده است.

گفتنی است؛ این رقابت‌های 12G است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود